گردشگری ایوو

پارک دریاچه شیوهو‌:

 

پارک دریاچه شیوهو ایوو

پارک دریاچه شیوهو ایوو

پارک دریاچه شیوهو به همراه پگودای(برج)  بیش از سیصد ساله Daan دایان ، از نقاط دیدنی شهر ایوو است. این پگودا در اصل در سلسله سونگ (۹۶۰م-۱۲۷۹ م) ساخته شد. این پارک قدیمی ترین و تنها پارک اصلی مرکز شهر ایوو است.

پارک شیوهو جدید در واقع در سال ۲۰۰۳ با مساحتی جمعا ۷۱،۶۴۳ متر مربع ساخته شد. تعدادی از ساختمان های دوران سلسله مینگ (۱۳۶۸ م – ۱۶۴۴ م ) و سلسله چینگ (۱۶۴۴ م – ۱۹۱۱ م) در آنجا هستند که اگر به معماری علاقه مند هستید ، ارزش دیدن دارند.

انتظار زیادی نداشته باشید زیرا این پارک تنها یک پارک کوچک است. دلیل اصلی برای پیشنهاد بازدید این پارک همین برج قدیمی داخل آن است که سندی بر پیشینه تاریخی شهر ایوو می باشد. دیگر بقایای تاریخی این شهر در طول اعصار صدماتی جدی دیده اند ، اما مرمت این پاره پاره ها مطمئنا اکنون در اولویت نیست.

پارک ساحلی ایوو :

پارک ساحلی ایوو

پارک ساحلی ایوو

پارک ساحلی ایوو مکان بسیار خوبی برای نفسی تازه کردن بعد از یک روز سخت و طاقت فرساست. دو ردیف پیاده رو در طول ساحل رودخانه مسیری ایده آل برای یک پیاده روی یا دوی طولانی است. این پیاده رو در نوع خود طولانی ترین پیاده رو در استان جه جیانگ است.

دولت ایوو در دو طرف ساحل لوله های لامپ نئون نصب کرده است که در سرشب ها منظره زیبایی به وجود می آورد، البته به منظور صرفه جویی در مصرف برق همه عصرها روشن نیستند و اینکه آیا در تاریخی که شما آنجا هستید روشن باشند یا نه بسته به شانس شماست.

در داخل این پارک امکانات تفریحی مانند ترن هوایی، چرخ و فلک و.. همه چیز که باعث جیغ و داد شما شود، هست و این  تنها برای فرزندان دلبند شما و یا در صورتی که می خواهید تفریحات اضافی و خاطرات به یاد ماندنی داشته باشید پیشنهاد میشود.

پارک آبی ایوو :

پارک سرزمین آبی ایوو

در آخر نوبت میرسد به پارک سرزمین آبی ایوو ، که به نام پارک سرزمین آبی فوتین نیز نامیده می شود. این پارک کنار مرکز خرید بین المللی فوتین واقع شده است. میشود هنگامی که از فوتین یک وارد بازار میشوید و تا آخرین ساختمان فوتین را بازدید می کنید مسیر برگشت را از داخل این پارک طی کنید . هم مجبور نیستید دوباره از داخل دریایی از کالاها عبور کنید هم اینکه نفسی تازه میکنید.

علت پیشنهاد بازدید  این پارک مناظر و صداهای طبیعی آنجاست. در آنجا میتوانید مرغان ماهیخواری را ببینید که بر فراز تالاب ها برای شکار ماهی پرواز می کنند و ماهیان کوچکی که به درون آب می پرند و شکم های نقره ای خود را نمایان می سازند.صدای  غازهای وحشی ای را می شنوید که به بچه های خود هشدار می دهند که کسی نزدیک قلمروشان می شود. و گاه صدای رهبانی را که در معبد نزدیک انجا مشغول مناجات هستند.

پارک سرزمین آبی ایوو

پارک سرزمین آبی ایوو

دلیل دیگر برای پیشنهاد این مکان این است که اینجا بهترین جا برای دوچرخه سواری است. پارک به خودی خود بزرگ است و معدود افرادی به آنجا می روند به همین علت مکان مناسبی برای دیگر ورزش ها مانند دو و یا ماهیگیری است. این پارک پتانسیل بالایی برای تبدیل به مکان گردشگری پربازدیدتری در آینده دارد.

منبع : ترجمه شده توسط مؤلف از سایت www.yiwu-market-guide.com